על קפה טעים

על קפה טעיםכולנו אוהבים לשתות קפה אבל מה באמת אנו יודעים מה זה הקפה הזה שאנו שותים כל יום כל היום? . המוצא של השם קפה זה המילה בערבית קהווה ומקור צמח הקפה זה ממלכת קאפא שבאתיופיה. לא ידוע במדויק איך התגלה הקפה אבל קיים סיפור על נסיך תימני ששם לב שהעיזים שלו קופצניים מדי לאחר שאכלו מצמח מסוים. הוא החליט לטעום מהפולים שאכלו העיזים ו בעצמו הרגיש עודף אנרגיה.

על פולי קפה מארצות שונות ועל טעם שלהם

לא משנה אם הסיפור מכונת קפה הוא אמיתי או לא באתיופיה אכלו את פולי הקפה. עם הזמן, הסוחרים תימניים התחילו למכור לארצות נוספות את פולי הקפה. רק במאה ה- 15 החלו להפיק מפולי קפה את המשקה בעדן. הקפה הגיעה גם לאיסטנבול ושם נפתח בית הקפה הראשון נפתח בשנת 1554. במאה ה-16 הגיע הקפה גם לאירופה והפך ללהיט. המגדלות הגדולות של קפה כיום הן: ברזיל, בקולומביה, גואטמלה ואינדונזיה. מבניהן ברזיל היא מגדלת הגדולה בעולם והכי ידועה בשל איכות הפולים.

על התהליך שעובר הקפה לפני ומגיע לכוס שלנו

במקום השני השנייה בעולם היא קולומביה, עם קפה מאד איכותית. גואטמלה מגדלת פולי קפה בטעם וארומה עשירים מאד. קיימים סוגים רבים של הקפה יותר או פחות הפופולאריים. קפה טורקי זה הקפה הוותיק ביותר שהוא קפה מבושל וכדי להכין אותו דורשת מיומנות וכלים מיוחדים המאפשרים לשמור על הארומה שלהקפה בזמן הבישול. קפה טורקי הוא קפה עם טעם וארומה החזקים. עוד דרך להכין קפה זה לחלוט את הקפה הטחון מה שניקרא קפה בוץ .

קפה פילטר דומה לקפה בוץ, אלא שמסנן הפילטר מונע מהגרגרים להתערבב במים.קפה אספרסו הוא קפה מיועד למכונת האספרסו המפיקה את הקפה על ידי זרימת מים חמים בלחץ דרך הקפה הטחון. קפה אספרסו ניתן לשתות ישירות או להכין משקאות קפה כמו: קפוצ’ינו, מקיטו ולאטה.