מכונת קפה

מכונת קפהכדי להכין קפה משובח בבית או במשרד קיימת מכונות קפה אוטומטיות או בקיצור מכונת אספרסו. בראשית המאה הקודמת יצרו את המכונה הקפה הראשונה ובימים ההם איכות המכונה נקבעה על פי מספר כוסות הקפה שהיא הצליחה למלא בשעה.

טעם הקפה במכונה תלוי בשני גורמים מרכזיים: איכות המים שמשתמשים לצורך הכנת הקפה, לכן חייבים להשתמש במים מסוננים או מים מינרלים. הגורם השני הוא איכות הקפה. הארומה של הקפה תלויה בקלייה ועובי טחינת של הפולים. גורם נוסף המשפיע על איכות הקפה זה לחץ מכונת הקפה ולחץ טוב מוערך בין 10 ל 18 בר.

איפה אפשר למצוא מכונות קפה

בכל אתר קפה ניתן למצוא עשרות סוגים של מכונת קפה שונות. העניין הוא לדעת מה הצרכים שלכם ומה לבחור.
מכונות הקפה הן אוטומאטיות או חצי אוטומאטיות. במכונה אוטומאטית מוסיפים רק מים ובנוסף המכונה טוחנת את הקפה ומכינה אותו. במכונת חצי אוטומאטי יש לטחון את הקפה לפני או להשתמש בקפסולות או בפודים בהתאם לסוג המכונה. במכונת אספרסו אוטומאטי וחצי אוטומאטי קיים מנגנון להקצפת חלב להכנת קפוצ’ינו.

איך קונית מכונת קפה טובה

מכונת קפה מצוידת אביזר בשם דוחס או Tamper. הדוחס יוצר לחץ אחיד על הקפה בתוך המסננת. לצד מכונות אוטומטיות וחצי אוטומאטיות ישנם גם מכונות אספרסו סופר אוטומאטיות. במכונות האלה מתבצעים כל שלבי הכנת הקפה, כולל הקצפת החלב.

רבים אומרים שקפה טוב לא רק מרגיע אלא הוא גם יכול לעזור במצבים של מצב רוח טוב או דיכאון. כולנו מסכימים שבקפה יש הרבה יתרונות עבורינו כי אחרת לא היינו אוהבים לשתות כל כך הרבה קפה.