מכונת אספרסו

מכונת אספרסומכונת אספרסו מבצעת את כל השלבים של הכנת קפה איטלקי. מכונות אספרסו הראשונות הופיעו בראשית המאה ה-20. בתקופה ההיא היו בענף זה מספר קטן של יצרנים של מכונות קפה. כדי לקבוע איזה מכונת קפה היא יותר טובה כמות כוסות הקפה בזמן נתון זה היה הפרמטר המרכזי. יש חברות קפה שהצליחו לשבור את השיא עם 130 כוסות בשעה.

איזה מכונת אספרסו הכי טובה

סוג מיוחד של מכונת אספרסו זה המקינטה. כלי זה מאפשר הכנת קפה מאד טעים משהו בין איכות קפה של מכונת קפה חשמלית לבין קפה נמס. המקינטה משתמשת בחום ולא בחשמל כדי לייצר קפה. לחץ במקינטה הוא 3.5 בר, ולכן המקינטה מייצרת קפה בשם מוקה.

כדי להכין את הקפה ממלאים את החלקים המתאימים במים וקפה ואז מניחים על מקור חום כדי לבשל את הקפה כ 30 שניות לאחר שהוא מתחיל לזרום מהכלי.

מכונת אספרסו הכי טובה – יש דבר כזה?

בעבר השתמשו במכונת אספרסו ידניות מופעלות מכנית. מכונות אלו נחשבות כיום למסובכות להפעלה והשימוש בהן מועט. מכונות האלה מופעלות בעזרת ידית הלוחצת על הקפה ומוציאה ממנו את משקה הקפה.

יש רופאים שממליצים לשלות קפה במצבים מסוימים ואפילו אם הולכים לקבל טיפול פסיכולוגי ימליצו כי הרבה פסיכולוגים מסכימים שהקפה עושה טוב למצב הרוח של כל אחד ואחד.